Koszyk     Zaloguj się    Strona Główna  
       Nowości         O Nas         Kontakt         Regulamin         Płatności i Transport      


KategorieProducenciSzukajKontakt

Dział obsługi klienta:

Poniedziałek - piątek: 9-16

tel. kom. 880-245-002

e-mail: sklep@miluxmarket.pl
SerieRaty

Obrazek
Status przesyłki
NewsletterNasze opinie
Nowosci


Filtr kuchenny z mineralizacją i jonizacją Aquafilter RO7
Filtr kuchenny z mineralizacją i jonizacją Aquafilter RO7
Filtr kuchenny z mineralizacją i jonizacją Aquafilter RO7

Aquafilter

Dostępność:
dostępny do 3 dni

Zobacz koszty wysyłki

Cena: 1 099,00 zł
Filtr kuchenny z mineralizacją i jonizacją Aquafilter RO7.

System uzdatniania wody metodą odwróconej osmozy z końcową mineralizacją wody oraz biorezonatorem FIR (BIO-Ceramic Resonator), dedykowany do celów spożywczych. Polecany dla osób oczekujących od wody nie tylko czystości chemicznej, ale również maksymalnych właściwości poprawiających zdrowie dzięki kontaktowi wody z tzw. światłem życia. Siedmiostopniowy system filtrujący jednego z najlepszych producentów filtrów na świecie. Firma Aquafilter jest pionierem w zakresie technologii związanych z uzdatnianiem wody.
 
System uzdatnia wodę metodą odwróconej osmozy (czyli filtracji molekularnej). Zestaw jest zbudowany z siedmiu stopni specjalistycznych filtrów które filtrują wodę z zanieczyszczeń rozpuszczonych (chemicznych) oraz nierozpuszczonych (organicznych i mechanicznych). W konstrukcji filtrów wstępnych zastosowano podwójne uszczelnienie, dzięki czemu system ten jest jednym z najbezpieczniejszych w eksploatacji produktów z mineralizatorem wody i biorezonatorem.
 
W zestawie znajduje się pompa elektryczna wspomagająca wejściowe ciśnienie wody. Podniesienie ciśnienia przez pompę zwiększa sprawność układu uzdatniania. Filtr jest szczególnie polecany w przypadku gdy ciśnienie wody w instalacji jest niższe niż 4 bar (bezwzględnym wskazaniem do zastosowania filtra z pompą jest ciśnienie w instalacji na poziomie 1 - 3 bar). Pompa włącza się automatycznie podczas uzdatniania i magazynowania wody w zbiorniku. Po uzupełnieniu zbiornika wodą pompa wyłącza się automatycznie.
 
Fabrycznie w filtrze zainstalowane są następujące wkłady:
 1. Pierwszy stopień: wstępny filtr sedymentacyjny 20 mikronów z pianki (włókniny) polipropylenowej (FCPS20) - usuwa nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia stałe o rozmiarze powyżej 20 mikronów, dzięki czemu przedłuża żywotność kolejnych wkładów (w szczególności wkładu węglowego). 
 2. Drugi stopień: filtr węglowy (blok węglowy) - eliminuje chlor i jego związki oraz usuwa część zaniczyszczeń organicznych (FCCBL). Filtr ten jest niezbędny dla zabezpieczenia membrany osmotycznej przed działaniem chloru i jego pochodnych. Filtr został wyposażony w blok węglowy który charakteryzuje się mniejszym pyleniem niż granulat węglowy.
 3. Trzeci stopień: końcowy filtr sedymentacyjny 5 mikronów z pianki (włókniny) polipropylenowej (FCPS5) - usuwa drobniejsze, nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak rdza, piasek, muł, itp. Zabezpiecza membranę osmotyczną przed zanieczyszczeniami stałymi oraz drobinami węgla które mogą zostać wypłukane z wkładu węglowego.
 4. Czwarty stopień: membrana osmotyczna usuwająca od 96 do 99% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków, w tym również bakterii i wirusów - w komplecie znajduje się membrana osmotyczna o wydajności 75 GPD (galonów amerykańskich na dobę, czyli do 270 - 280 litrów na dobę). Oryginalna membrana Aquafilter.
 5. Piąty stopień: liniowy filtr szlifujący (z aktywowanego węgla) (AICRO) - usuwa substancje lotne nadające wodzie charakterystyczny smak naturalnej wody źródlanej. Klaruje wodę pozbawiając ją resztek cząsteczek zapachowych.
 6. Szósty stopień: filtr mineralizujący wodę (mineralizator dolomitowy) (AIMRO) - wzbogaca oczyszczoną wodę w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, takie jak m.in. wapń, sód, potas i magnez.
 7. Siódmy stopień: biorezonator (jonizator) - aktywuje cząsteczki wody (jonizuje ją), zjonizowana woda powoduje szybsze nawadnianie i wypłukiwanie toksyn z organizmu.

Zawartośc zestawu:

 • kompletny system filtracyjny wraz ze wszystkimi akcesoriami, w tym:
 • chromowana, podwójna mosiężna wylewka pozwalająca na pobieranie idealnie czystej, mineralizowanej wody uzdatnionej filtrem bioceramicznym (biorezonatorem) oraz wody bez mineralizacji;
 • przyłącze do instalacji wodnej wraz z zaworem kulowym (stanowiące razem trójnik pozwalający na podłączenie do każdej instalacji wodnej) - w komplecie przyłącze 1/2 cala używane przy podłączaniu filtra do wężyków i rur pod zlewozmywakiem;
 • klucz do obudów filtrów wstepnych, pozwalający na bezproblemowe odkręcanie ich przy wymianie wkładów;
 • inne drobne akcesoria;
 • szczegółowa, pisemna instrukcja montażu.

System jest zbudowany z użyciem tzw. szybkozłączek, co pozwala na prosty motaż i serwisowanie filtra we własnym zakresie.

Dane techniczne:

 • Żywotność wkładów wstępnych: 6 miesięcy
 • Żywotność filtra liniowego: 12 miesięcy (zalecana wymiana co 6 miesięcy)
 • Żywotność membrany: średnio 3 lata
 • Wysokość filtra: ok. 50 cm
 • Szerokość filtra: ok. 40 cm
 • Głębokość filtra: ok. 20 cm
 • Wysokość zbiornika: 40 cm
 • Średnica zbiornika: 27,5 cm
 • Przyłącze do instalacji wodnej: 1/2 cala
 • Ciśnienie wejściowe: min. 1 bar
 • Ciśnienie wyjściowe z pompy: 5,5 bar +/- 0,5 bar
 • Zasilanie z uziemieniem 230V (przez transformator 24V DC)
 • Pobór prądu: ok. 30W (wyłącznie podczas pracy pompy)
 • Wydajność pompy: do 1,5 l/min
 • Gwarancja producenta na filtr: 5 lat (nie dotyczy pompy)
 • Gwarancja na pompę: 2 lata
Wymagania filtrów odwróconej osmozy:
 • Ciśnienie wody zasilającej [min / zalecane / max]: 2,5 / 4,5 / 6 bar
 • Temperatura wody zasilającej [ min / zalecane / max]: 5°C / 22°C / 35°C
 • Ilość substancji rozpuszczonych w wodzie zasilającej [zalecane / max]: <100 / <500 ppm
Nr katalogowy: FRO5MAP
Waga: 5.00 kg
 

 
 Produkty powiązane 
 
 Klienci kupili również 
 
 Komentarze 

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych» Milux Market
» e-mail: sklep@miluxmarket.pl

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość 'Milux Market' stanowi zaproszenie do składania ofert.