Koszyk     Zaloguj się    Strona Główna  
       Nowości         O Nas         Kontakt         Regulamin         Płatności i Transport      


KategorieProducenciSzukajKontakt

Dział obsługi klienta:

Poniedziałek - piątek: 9-16

tel. kom. 880-245-002

e-mail: sklep@miluxmarket.pl
SerieRaty

Obrazek
Status przesyłki
NewsletterNasze opinie
Nowosci


Przez długi okres czasu na rynku telewizorów niepodzielnie rządziły wyświetlacze CRT (ang. Cathode-Ray Tube), ale kilkanaście lat temu pojawiły się LCD zdobywając systematycznie coraz więcej zwolenników. Początkowo bardzo drogie, z czasem cenowo stały się dostępne dla wielu z nas. Kuszą niewielkimi gabarytami i przyjemnym wyglądem. Krótko mówiąc płaskie wyświetlacze zapoczątkowały nową erę w branży RTV (Sony, Sharp, Samsung, Panasonic, etc.). Na rynku jest mnóstwo przeróżnych modeli i próba wybrania najlepszego dla siebie może przyprawić o ból głowy. Producenci podają magiczne dla wielu z nas informacje, jak rodzaj matrycy, wielkość kontrastu, czy też głębię czerni, które trudno przełożyć na parametry istotne dla przeciętnego użytkownika. W tym gąszczu informacji nietrudno się pogubić. Warto więc przed zakupem przyjrzeć się technologii LCD, aby w kilka tygodni po zakupie nie okazało się, że wybrany przez nas produkt nie spełnia oczekiwań, a wydane pieniądze zostały naprawdę dobrze ulokowane. Przewodnik ten ma za zadanie pomóc Ci zdecydować, który wyświetlacz będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny.

LCD (ang. Liquid Cristal Display) to wyświetlacz zbudowany z kryształów znajdujących się w stanie pośrednim pomiędzy ciekłym a stałym. Piksel LCD nie świeci własnym światłem, jak to ma miejsce np. w przypadku wyświetlaczy plazmowych. Piksele LCD muszą być dodatkowo podświetlane lampą fluorescencyjną. Światło z tej lampy przechodzi przez ciekłe kryształy, w których przy pomocy filtra jest mu nadawany odpowiedni kolor. Ekran typowego monitora LCD ma postać matrycy składającej się z milionów komórek wypełnionych takimi kryształami.

Zalety LCD:

    * wyświetlacze te są lżejsze i poręczniejsze (Samsung LE19R71B)
    * idealnie ostry obraz - mniejsza liczba kolorów wiąże się z większą kontrastowością, co wywołuje właśnie idealną ostrość
    * bardzo stabilny obraz, który nie migocze
    * brak szkodliwego promieniowania, obraz nie męczący wzroku
    * mniejsze zużycie energii - dla przykładu ekran 42 calowy zużywa tylko 150 W
    * długi czas pracy - około 40 tyś. godzin (o średnio dwa razy więcej niż wyświetlacze plazmowe)
    * lepsza jasność w porównaniu do modeli CRT
    * całkiem duża rozdzielczość (Sharp LC-42XD1E)
    * coraz niższe ceny, co czyni ten sprzęt dostępnym dla przeciętnego użytkownika

Przed zakupem!

Określ swoje preferencje, zastanów się, czy priorytetem jest dla Ciebie największa ostrość obrazu czy też np. wielkość samej matrycy. Warto też wiedzieć z góry, gdzie nasz telewizor będzie się znajdował, jakie jest nasłonecznienie pokoju, jego wielkość, a także odległość od ekranu. Przede wszystkim trzeba jednak oszacować zasobność portfela. Wachlarz cenowy w tej kategorii jest bowiem bardzo duży, a zasady są proste: wyższe parametry równa się większa cena (Philips 32PF9830, Samsung LE46M51B, Sony KDL-40V2000 BRAVIA).

Podstawowe rodzaje matryc LCD:

    * TN (Twisted Nematic)
    * MVA i PVA (Multi Domain Vertical Aligment)
    * IPS (S-IPS, In-Plane Switching)

Matryce TN (Twisted Nematic)

W dalszym ciągu bardzo popularne matryce i generalnie najtańsze. Posiadają niski czas reakcji, ale i nienajlepsze odwzorowanie kolorów (wyglądają trochę nienaturalnie) oraz słabe kąty widoczności (max 160 stopni).

Zalety:

    * niska cena
    * idealne do zastosowań multimedialnych (oglądanie filmów!)
    * krótki czas reakcji piksela

Wady:

    * odwzorowanie kolorów może jeszcze pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza w starszych modelach
    * w niektórych telewizorach z tą matrycą może wystąpić efekt tzw. "ziarnistości" obrazu
    * dosyć słabe kąty widzenia

Matryce MVA, PVA i WVA

MVA (Multi Domain Vertical Aligment) - matryce stworzone przez firmę Fujitsu (PVA - Samsung; WVA - Sanyo) cieszące się coraz większą popularnością. Charakteryzują się dobrym odwzorowaniem barw i wysokimi kątami widoczności (przynajmniej 170 stopni w pionie i w poziomie). Wadą jest wysoki czas reakcji piksela, aczkolwiek dzisiaj technologia LCD rozwinęła się do tego stopnia, że nie powinno nam to przeszkadzać w oglądaniu filmu czy ulubionego programu telewizyjnego. Zaletą tych matryc jest fakt, że nie widać tutaj tak bardzo uszkodzonych pikseli bądź subpikseli. Pamiętaj też, że uszkodzone pojedyncze subpiksele zdarzają się niemalże zawsze w tego typu telewizorach, nikt z tego powodu nie wymieni sprzętu na nowy, gdyż takie minimalne uszkodzenia mieszczą się w ustalonych normach.

Zalety:

    * dokładniejsze odwzorowanie kolorów
    * niewidoczność uszkodzonych subpikseli
    * duże kąty widoczności

Wady:

    * nieznacznie wyższa cena niż w przypadku matryc TN
    * wyższy czas reakcji piksela

Matryce IPS (In-Plane Switching)

Pod względem parametrów jest najlepszą z technologii, ale też i najdroższą (i rzadko spotykaną w przypadku telewizorów). Kąty widoczności co najmniej 178 stopni, świetnie odwzorowane kolory, niski czas reakcji piksela.
Producenci praktycznie zawsze podają rodzaj matrycy, jest też prosta metoda sprawdzenia, z jakiego rodzaju matrycą mamy do czynienia. Aby odróżnić matrycę typu TN od MVA czy też PVA należy dotknąć panel. Jeśli podczas dotykania na monitorze pojawiają się fale (jak po wrzuceniu kamienia do wody) to jest to matryca typu TN. Jeśli fale się nie pojawiają to jest to matryca typu MVA bądź PVA. Podobnego efektu nie zaobserwujemy także z pewnością w matrycach typu IPS. W oferowanych modelach najczęściej spotykane są matryce MVA oraz TFT/TN. Określ swoje wymagania: możesz postawić na szybsze matryce TN, ale z gorszą jakością obrazów, albo też na matryce wolniejsze (MVA i PVA) o znacznie lepszym obrazie.

Zalety:

    * bardzo dobre kąty widzenia
    * ładne, niezwykle naturalne kolory
    * niski czas reakcji piksela

Wady:

    * wysoka cena

Przekątna ekranu

Przekątna to inaczej rozmiar ekranu wyrażony w calach (1 cal = 2,54 cm ). Decyzja o wyborze wielkości przekątnej jest więc automatycznie decyzją o wielkości sprzętu. Z pewnością natknąłeś się na telewizory o bardzo rożnym rozmiarze: od 15 (PHILIPS 15PF5121) do nawet 70 cali (JVC HD-70ZR70). Tutaj już sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką ilością miejsca dysponujesz i jak wielki ma być twój nowy telewizor?

Ważne są tu także pieniądze, gdyż bezwzględnie obowiązuje zasada: im większy tym droższy. Najpopularniejsze modele LCD mają po 32 cale (Grundig VISION 32 LXW 82-8510). Przede wszystkim dlatego, że wyświetlacze tego typu charakteryzują się dużą rozdzielczość natywną i konieczne jest stosowanie tzw. interpolacji pikseli. W praktyce oznacza to, że przy zbyt dużych wymiarach ekranu możesz mieć wrażenie nienaturalności obrazu (obraz może wydać Ci się odrobinę "plastikowy"). Oczywiście poszczególni producenci pracują systematycznie nad polepszeniem jakości obrazu LCD o dużych wymiarach, ale te naprawdę dobre duże ekrany są nadal drogie (Samsung LE52M87). Jeżeli uważasz, że wielki dobry wyświetlacz wart jest dużych pieniędzy, zainwestuj w sprzęt o solidnych gabarytach. Jeżeli zaś chcesz się cieszyć dobrej jakości obrazem o średniej wielkości, 32 cale (bądź mniej) wydają się być idealne.

Format obrazu

Format obrazu to inaczej stosunek szerokości monitora do jego wysokości. Jeżeli interesuje Cię obraz panoramiczny, będziesz bardzo zadowolony gdyż znakomita większość modeli LCD taki właśnie posiada. Szerokoformatowy ekran pozwala efektywnie wykorzystać cały i o wiele większy obszar, który na tradycyjnym telewizorze kineskopowym przy oglądaniu filmu uwidaczniał się jako dwa czarne pasy: na dole i na górze. Pamiętaj, że większość filmów wydawanych dziś na płytach DVD została zapisana właśnie w formacie panoramicznym! Najczęściej spotykamy projektory o formacie 16:9 (LG Electronics RZ-32LZ55, Samsung LE 32 M 51 B, Philips 32PF9830). Wyjątkiem są tutaj ekrany o znacznie mniejszej przekątnej - 20 cali ( LG 20LC1R), gdzie w dalszym ciągu spotyka się tradycyjny format: 4:3.

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość to tryb pracy wyświetlacza, inaczej liczba pikseli, jakie zawiera on w pionie i poziomie (piksel to najmniejszy element obrazu wyświetlanego na ekranie; kwadrat wypełniony w całości jednolitym kolorem).
Ekrany LCD składają się z palet pikseli, co znaczy, że mają rzędy i kolumny pojedyńczych elementów generujących światło, które w zależności od potrzeb włączają się lub gasną produkując pożądane wzory świetlne, generując w ten sposób obraz. Rozdzielczość rozumiana jest jako stosunek liczby kolumn do rzędów np. 640 na 480 lub 1280 na 720. To ona w znacznej mierze odpowiedzialna jest za jakość wyświetlanego obrazu.

Podstawową cechą telewizorów LCD jest właśnie wysoka rozdzielczość ekranu, a im wyższy jest ten parametr, tym obraz wydaje się ostrzejszy. Regułą jest, że rozdzielczość wzrasta wraz ze wzrostem rozmiarów ekranu. Dla ekranów 32 calowych najczęściej spotyka się rozdzielczość o wartości 1366 x 768 (np. Philips 32PF3320), która jest jak najbardziej wartością wystarczającą dla uzyskaniu efektu należytej ostrości. Coraz częściej spotkać można modele o rozdzielczości 1920x1080 (SONY KDL-46X2000), która zapewni nam jeszcze wyrazistszy obraz. Jest to wersja nadal dość droga, ale spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego widza.

Kąt widzenia

Współczynnik ten określa pod jakim kątem patrzenia obraz nie zmienia swoich właściwości (kolory nie zmieniają odcieni, a obraz nie zanika). Jest to bardzo wymierny czynnik, który wiele powie Ci na temat jakości konkretnego modelu. Pierwsze modele LCD miały tę wadę właśnie, ze aby móc podziwiać naprawdę dobry obraz, trzeba było siedzieć dokładnie naprzeciw wyświetlacza. Patrzenie z boku, znacznie ujmowało jakości obrazu. Duży kąt to niewątpliwy atut, pozwala bowiem na oglądanie telewizji w większym gronie. Obecnie wyświetlacze standardowo posiadają kąty 178 stopni (przykład: Samsung LE 40 M 61 B ). Fachowcy twierdzą, że zadowalający efekt można uzyskać nawet przy 160 stopniach (Daewoo DLP20D3). Jeżeli jednak planujesz wieloosobowe seanse w dużym pomieszczeniu, kąt widzenia jest dla Ciebie bardzo ważnym wskaźnikiem. Szukaj koniecznie telewizora z maksymalnym kątem widzenia.

Czas reakcji piksela

Jest to czas, który jest potrzebny dla pojedynczego piksela na zapalenie się i całkowite wygaśnięcie, liczony w milisekundach. Jednym słowem określa szybkość, z jaką ekran reaguje na zmiany obrazu. Zazwyczaj wielkość ta waha się od kilku (LG 42LE2R) do kilkunastu ms. Im wyższy czas reakcji matrycy tym gorzej, gdyż może pojawić się charakterystyczne smużenie obrazu przy oglądaniu dynamicznych filmów, kontrastowych animacji, szybkich wyścigów samochodowych, czy też dynamicznego filmu akcji. Producent w zawsze podaje czas reakcji.

Współczynnik kontrastu

Kontrast w praktyce wpływa na odbierany przez użytkownika poziom ostrości obrazu. Tutaj istnieje generalna zasada: im wyższy kontrast tym lepiej - obrazy stają się bardziej wyraziste, a oglądanie filmów przyjemniejsze. Duży kontrast sprawia np., że czerń okaże się czarna jak smoła, a nie tylko ciemnoszara, a obrazy staną się o wiele przyjemniejsze dla oka. Poza tym przy wysokim poziomie kontrastu praktycznie zanika wspomniane zjawisko smużenia ekranu. W najdroższych modelach kontrast może wynosić nawet 15000:1 (Samsung LE40M87B), ale zazwyczaj parametry te są znacząco niższe i kontrast na poziomie 1200:1, czy 1600:1 daje zadowalające efekty (SONY KDL-40U2000).

Jasność (luminacja)

Jasność to wielkość charakteryzująca świecenie ciał światłem własnym lub odbitym. Podawana w kandelach na metr kwadratowy (cd/m2) określa maksymalną światłość, którą emituje ekran wyświetlający czystą biel.
Z punktu widzenia użytkownika telewizora LCD ważne jest, aby ekran na całej powierzchni charakteryzował się względnie równomierną jasnością. Podkreśla się, że zaletą wyświetlaczy LCD w stosunku do CRT są właśnie wysokie współczynniki jasności, które obecnie utrzymują się na poziomie 500 cd/m2 i więcej (np. LG 37LE2R), co daje efekt w pełni zadowalający. Wyświetlacze o wyższym współczynniku luminacji charakteryzują się bardziej nasyconymi barwami i wyrazistszym obrazem.

Złącza

Jest kilka rodzajów złącz, które Twój nowy telewizor bezwzględnie powinien posiadać. Przede wszystkim są to:
- HDMI - cyfrowe złącze audio i wideo, przystosowane do wymagań telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV.
- DVI - cyfrowe złącze umożliwiające komunikację z komputerem, umożliwia generowanie obrazu wysokiej jakości.
- D-SUB - umożliwi podłączenie telewizora do komputera. Informacje przesyłane ta drogą będą tu miały jednak postać analogową.
- SCART - tzw. eurozłącze umożliwiające komunikację z wieloma rodzajami urządzeń AV: odtwarzacze i nagrywarki DVD, tunery telewizyjne, dekodery telewizji cyfrowej etc.
- AV/S-Video - umożliwia komunikację pomiędzy telewizorem a urządzeniami typu: kamera czy magnetowid. Sygnał ma tu postać analogową.
- RS-232C - komunikacyjna magirstrala służąca do łączenia z urządzeniami komunikacji danych (np. modem)

Dodatkowe funkcjonalności

Współcześnie każdy z modeli LCD wyposażany jest w wiele dodatkowych udogodnień - oto najpopularniejsze z nich:
- PiP - Picture in Picture - obraz w obrazie - w małym okienku znajduje się podgląd tego, co dzieje się w danym momencie na innym kanale (np. Philips BDS4241V) . Jeżeli więc czekasz na rozpoczęcie filmu, a w czasie oczekiwania chciałbyś oglądać inny, możesz spokojnie użyć tej właśnie funkcji. Sprawdza się ona doskonale także w trakcie nadawania reklam.
- PoP - obraz poza obrazem - umożliwia korzystanie z odbiornika "podwójnie". Możesz dla przykładu śledzić film odtwarzany na DVD, przy równoczesnym oglądaniu serwisu informacyjnego na jednym z kanałów. Jest to opcja dla tych, co mają bardzo podzielną uwagę
- PaP - dzieli ekran na dwie części i jeżeli posiadasz dwa tunery możesz swobodnie oglądać program emitowany na dwóch różnych kanałach - AVL - wyrównuje poziom głośności - nawet jeżeli oglądany przez Ciebie film zostanie przerwany głośną reklamą, poziom głośności nie zmieni się. Dzięki temu nie będziesz musiał kilkakrotnie w ciągu jednego seansu regulować głośności
- PaT - tutaj także ekran jest podzielony na dwie części z tym, że w tym przypadku chodzi o obraz oraz o teletekst (opcja możliwa do uruchomienia po włączeniu telegazety) - telegazeta - znajdziesz w niej wszystkie potrzebne bieżące informacje etc.
- OSD - specjalne menu wyświetlane na dole ekranu w celu ustawiania parametrów obrazu;

Przed zakupem telewizora LCD powinieneś też wiedzieć, że sprzęt tego typu posiada pewne niedoskonałości. Zwiększ swoją czujność i unikaj pułapek! Otóż wyświetlacze LCD posiadają ciągle niedoskonały kąt widzenia, nie za duży kontrast (zarówno telewizory plazmowe jak i CRT mają znacznie lepszy), problem z głębią czerni (piksele przepuszczają przynajmniej po części światło - czerń bywa ciemnoszara, a nie naprawdę czarna), w starszych modelach czas odpowiedzi jest dłuższy (negatywne efekty przy szybko przesuwającym się obrazie), posiadają dużą rozdzielczość natywną - ograniczenie dla rozmiarów (max 32''), mały rozmiar pikseli. Mitem jest natomiast już stwierdzenie, że sprzęt tego typu ma nienajlepsze odwzorowanie kolorów. Dzisiaj każdy średniej klasy telewizor LCD ma piękne naturalne barwy. Wybierajmy więc mądrze i cieszmy się idealnym obrazem w zaciszu domowym, na spotkaniu z przyjaciółmi, czy przy okazji rodzinnej kolacji!


Czy warto zamienić telewizor kineskopowy na LCD?

Do niedawna jeszcze technologia kineskopowa świeciła triumfy na rynku telewizorów. Parę lat temu dokonała się w tej dziedzinie prawdziwa rewolucja. Płaskie matryce stają się coraz popularniejsze, i przede wszystkim tańsze. Ekrany kineskopowe charakteryzują się nadal świetną jakością obrazu, naturalnymi barwami i przede wszystkim przystępną ceną (Samsung WS32Z308P, Panasonic TX 32PS12P). Jeżeli jednak chcesz iść z duchem czasu, mieć sprzęt wyglądający bardzo estetycznie, modnie, a przy okazji charakteryzujący się niezłymi parametrami technicznymi, powinieneś zdecydować się na zakup telewizora LCD (Sharp LC 45 GD 1 E, LG 26LX1). Zwłaszcza, że ceny LCD systematycznie maleją!

Który producent jest najlepszy?

Na rynku jest wielu producentów oferujących sprzęt najwyższej klasy (Sony, JVC, LG, Panasonic, Philips, etc.). Każdy z nich oferuje zarówno produkty dla koneserów, jak i dla przeciętnych użytkowników. Proponuję więc w pierwszej kolejności kierować się doborem odpowiednich parametrów technicznych, a dopiero później decydować o wyborze marki. Wybór jest ogromny!

Czym jest i jakie niesie ze sobą możliwości telewizja wysokiej rozdzielczości?

High Definition Television to inaczej telewizja wysokiej rozdzielczości. Posługuje się ona transmisją cyfrową, a sygnał może być nadawany nawet z rozdzielczością 1920x1080 pikseli (to jest nawet pięć razy więcej niż w przypadku telewizji analogowej). Dzięki takiej technologii możemy uzyskać bardzo szczegółowy i wyrazisty obraz. Dodając do tego cyfrowy dźwięk sześciokanałowy, otrzymujemy tzw. efekt kinowy, którego nie da się absolutnie porównać z możliwościami jakie jest w stanie zaoferować technologia analogowa. Warto dodać także, że dzięki HDTV otrzymujemy również wyższą niezawodność i odporność na zakłócenia i interferencje.

Obecnie wiele modeli telewizorów obsługuje HDTV i wygląda na to, że jest to kierunek, w którym technologie te będą się rozwijać.

Jaka jest różnica pomiędzy kontrastem statycznym, a dynamicznym?

Kontrast statyczny jest wartością realną, którą można zmierzyć (taką jaką fizycznie posiada dany model telewizora). Z kolei dynamiczny jest kontrastem uzyskanym programowo (programowo powiększany) i jego wartość jest zazwyczaj wyższa od statycznego (nawet kilkakrotnie). Jest to bardzo często wykorzystywane przez producentów telewizorów, którzy świadomie wprowadzają w błąd kupujących nie informując ich o tym, że wartość kontrastu którą podają jest wartością dynamiczną.

W przypadku kontrastu dynamicznego dzięki wszelkiego rodzaju sztuczkom możemy mieć wrażenie poprawy kontrastu. Pamiętaj, że najczęściej jest to sztuczka marketingowa, której podstawą jest zawyżanie wartości kontrastu. Część modeli posiada kontrast dynamiczny a część nie, aczkolwiek znawcy twierdzą, że nie ma to większego znaczenia!

Czym jest multiplikacja obrazu?

Przy poszukiwaniach telewizora wielokrotnie możesz spotkać się z tym pojęciem. Multiplikacja polega na jednoczesnym wyświetlaniu obrazu z dwóch źródeł, w oddzielnych oknach (PiP, PaP, PoP oraz PAT).

Parametry techniczne telewizorów LCD:

Przekątna obrazu - rozmiar ekranu wyrażony w calach (1 cal = 2,54 cm); wielkość przekątnej w pierwszym rzędzie przedkłada się wielkość telewizora, ta z kolei powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia.

Maksymalna rozdzielczość obrazu - liczba pikseli, jakie zawiera on w pionie i poziomie. Piksel jest najmniejszym elementem obrazu wyświetlanego na ekranie wypełnionym w całości jednolitym kolorem.

Format obrazu - stosunek szerokości obrazu do jego długości.

Jasność - wielkość charakteryzująca świecenie ciał światłem własnym lub odbitym; podawana w kandelach na metr kwadratowy (cd/m2) określa maksymalną światłość, którą emituje ekran wyświetlający czystą biel.

Kontrast - współczynnik określający różnicę pomiędzy "jasnością bieli", a "ciemnością czerni", odnosi się do najjaśniejszych i najciemniejszych wartości wyświetlanego w tym samym czasie obrazu.

Czas reakcji matrycy - liczony w milisekundach czas potrzebny dla pojedyńczego piksela na zapalenie się i całkowite wygaśnięcie; określa on szybkość z jaką ekran reaguje na zmiany obrazu.

Kąt oglądania - określa pod jakim kątem patrzenia obraz nie zmienia swoich właściwości (zarówno w poziomie, jak i w pionie).

Dźwięk przestrzenny - możliwość uzyskania dźwięku, powstającego przy wykorzystaniu minimum kilku głośników.

Dźwięk stereo - możliwość odbioru stereo dźwięku.

Złącza - rodzaj złącz stosowanych w telewizorze.

EURO (SCART) - umożliwi podłączenie telewizora np. do komputera, pozwala na przenoszenie sygnałow wizji stereofonicznej fonii w obu kierunkach.

Wejście komponentowe (YUV) - wejście analogowe, które umożliwia przenoszenie obrazu wysokiej rozdzielczości HDTV.

Wejście A/V - umożliwia między innymi podłaczenie zestawu kina domowego.

Złącze S-Video - złącze umożliwiające transmisję analogowego sygnału wideo (bez dźwięku).

Gniazdo DVI - rodzaj złącza umożliwiający przesyłanie cyfrowego sygnału wideo.

Gniazdo HDMI - najnowszy standard podłączania cyfrowych urządzeń audio/wideo.

Wyjście słuchawkowe - umożliwia podłączenie słuchawek.

Wymiary - gabaryty telewizora.

Waga - ciężar całego sprzetu.

OSD - graficzne wyświetlanie funkcji na ekranie.

AMCS - automatyczna instalacja.

Wyłączanie automatyczne - funkcja, która pozwala ustawić czas samowyłaczenia się telewizora.

Blokada rodzicielska - pozwala na zablokowanie np. niektórych kanałów.

Liczba programuów - liczba programów, jakie jest w stanie odbierać telewizor.

 

Źródło: Serwis Ceneo

 
» Milux Market
» e-mail: sklep@miluxmarket.pl

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość 'Milux Market' stanowi zaproszenie do składania ofert.